Jak znaleźć czas na naukę języka obcego

Jak znaleźć czas na naukę języka obcego

Poznaj 6 sposobów efektywnej organizacji nauki!

Myśląc o nauce języka obcego często martwisz się brakiem czasu. Zastanawiasz się, jak znajdziesz czas potrzebny na kurs językowy i systematyczną pracę. Dlatego pomyśleliśmy, że ucieszysz się, jeśli podrzucimy Ci kilka sposobów na wygospodarowanie dodatkowego czasu na naukę języka obcego. Chcesz wiedzieć jak to zrobić? Czytaj dalej!

1. KORZYSTAJ Z KALENDARZA GOOGLE’A

Kalendarz w telefonie jest świetnym narzędziem do organizacji nauki języka obcego. Masz go zawsze pod ręką. Wystarczy, że ustawisz sobie przypomnienia, dzięki którym będziesz pamiętać o:

– zajęciach w szkole językowej,
– zaplanowanym czasie na zrobienie ćwiczeń,
– nauce słówek czy
– odrobieniu pracy domowej.

2. ROZPISUJ ZADANIA TYGODNIOWO

Organizując kalendarz tygodniowy, znajdź w nim miejsce na naukę języka. Po każdych zajęciach w szkole językowej warto rozpisać, co masz do zrobienia z pracy domowej i czego powinieneś się nauczyć na następny raz. Jeśli dobrze zagospodarujesz swój czas, okaże się, że wkomponowanie nauki między inne zadania w tygodniu będzie jak najbardziej realne.

3. RÓB LISTĘ RZECZY DO NAUKI NA KAŻDY DZIEŃ

Zaczynając dzień weź do ręki ołówek oraz karteczkę i spisz rzeczy do zrobienia na „dziś”. W ten sposób przypomnisz sobie, czego się aktualnie uczysz, a punkty na karteczce pomogą Ci zorganizować naukę w ciekawy i efektywny sposób, a przede wszystkim zmotywują Cię do pracy. Bo nie ma nic bardziej satysfakcjonującego, jak odhaczanie zadań, które UDAŁO Ci się wykonać. Rezultaty zobaczysz od pierwszego dnia!

4. PLANUJ MNIEJ, NAUCZYSZ SIĘ WIĘCEJ

Zdecydowanie lepiej jest uczyć się języka obcego pół godziny dziennie, ale codziennie, niż np. 2 razy w tygodniu po 2h. Oczywiście, jeśli tylko masz czas i ochotę uczyć się dłużej każdego dnia – tym więcej korzyści dla Ciebie. Systematyczność sprzyja zapamiętywaniu i motywuje do dalszej nauki. Paradoksalnie kiedy człowiek zrobi mniej, czuje niedosyt i wtedy chce się dowiedzieć więcej. Dodatkowo nie jest zmęczony nadmiarem zadań, więc kolejnego dnia z zapałem siądzie do dalszej nauki języka. Według psychologów od rozwoju osobistego – wystarczy 21 dni systematycznej, codziennej pracy, aby wyrobić w sobie nawyk uczenia się. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to działa, przeczytaj, co to jest krzywa Ebbinghausa i dowiedz się, jak przebiega proces zapamiętywania i zapominania w nauce języka obcego. A więc do dzieła!

5. WYKORZYSTUJ KAŻDĄ CHWILĘ

Dobrze zaplanowany dzień to taki, w którym czas nie wycieka Ci przez palce. W praktyce oznacza to, że warto zastanowić się, jak przeprojektować czynności, które pochłaniają Ci go najwięcej. Przykład? Jedziesz autobusem, siedzisz w poczekalni – masz chwilę niezagospodarowanego czasu? Odpuść scrollowanie mediów społecznościowych. Przeznacz czas na szybkie powtórki lub rozwiązanie kilku zadań w aplikacji mobilnej, które w swojej ofercie ma dobra szkoła językowa. Naprawdę WARTO!

6. NIE WIESZ JAK ZAPLANOWAĆ CZAS? – DAJ SOBIE POMÓC!

Najlepszym sposobem znalezienia czasu na naukę jest stworzenie dobrego planu. A od tego masz właśnie specjalistów w szkole językowej. To lektorzy zajmują się rozplanowaniem Twojej nauki:

– rozłożą materiał do opanowania na cały rok,
– będą monitorować Twoje postępy w nauce,
– podpowiedzą Ci, nad czym jeszcze musisz popracować,
– uporządkują i zrytmizują Twoją naukę tygodniowo, semestralnie i rocznie.

Szkoła językowa da Ci wszystkie narzędzia i materiały. A Ty po „zabukowaniu biletu” udasz się w fascynującą podróż pt.: nauka języka obcego. Dobry lektor będzie Twoim przewodnikiem i pomoże dotrzeć do Twojego celu.

Mamy nadzieję, że nasze patenty Ci pomogą. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszą Szkołą. Możesz też śledzić nasze media społecznościowe, na które wrzucamy różne ciekawe pomysły i materiały do nauki języków obcych. Szukaj nas na Facebooku i Instagramie. Chcesz wiedzieć jakich języków nauczysz się z #AvalonTeam? Przejdź do zakładki KURSY. Do usłyszenia niedługo!

Podobne wpisy