Kursy języka włoskiego

Ruszyły zapisy na kursy językowe w roku szkolnym 2023/2024!

Kursy języka włoskiego prowadzimy na różnych poziomach zaawansowania, a grupy podzielone są zgodnie z poziomem znajomości językowej jak też dopasowane pod kątem wiekowym - zapraszamy do grup dla młodzieży, studentów i dorosłych. 

Dodatkowe informacje i zapisy: 

Zadzwoń do nas: 81 446 72 25  lub wyślij zapytanie mailowe: KONTAKT

Dlaczego warto się uczyć języka włoskiego?

Są dwie odpowiedzi na to pytanie.
Którą wolisz, dłuższą czy krótszą?

Dłuższa:

Pomimo dużego znaczenia politycznego i ekonomicznego innych języków, najczęstsza motywacja do nauki to chęć kulturowego wzbogacenia się, to też potrzeby naukowe, zawodowe, turystyczne a nawet powody uczuciowe.

Włoski to język kultury, język Dantego, bel canto, poezji. Jest językiem wielkich artystów, malarzy, poetów, pisarzy, filozofów. To także język Papieża, będący, wraz z łaciną, językiem urzędowym Watykanu.

Język włoski to język melodyjny, otwarty, różnorodny i bogaty, dzięki czemu zrozumienie go jest łatwiejsze, a także przyjemniejsze, niż innych języków.

Znajomość tego języka oznacza mieć dostęp do dziedzictwa literackiego o dużym znaczeniu dla historii Europy, do cennych dzieł humanistycznych i naukowych, włoskich produkcji teatralnych, muzycznych, operowych, filmowych i telewizyjnych. Ale włoski towarzyszy również produktom „Made In Italy”: to język mody, kuchni i samochodów. Wszystko to stanowi synonim stylu i sztuki życia.
Język włoski to ważna część pełnej skarbów kultury i sztuki, pięknych krajobrazów, urokliwej architektury, szczególnego smaku. Mówienie po włosku to sposób na rozwój osobisty, kulturalny i zawodowy.

Krótsza? Proszę bardzo. Włoski to najpiękniejszy język świata.

Mało? Pójdź do restauracji (nie pizzerii) i zamów obiad, już chyba wiesz po co?:)
Aby nie przekręcać wyrazów i nie zamawiać np.
Jako antipasto (przystawka) bruszetta, nieee, bruschetta [brusketta]
Jako primo, (ale nie ultimo:) tagliatelle, tylko "g" się nie mówi jak w Modigliani.
Choć w amerykańskich filmach można to usłyszeć z "g":)

Na deser Tiramisù. Czy wiesz dlaczego się tak nazywa ten boski dolce?
Nie, nie wymyślili go Japończycy, to tylko tak brzmi. Deser ten jest tak dobry, że ciągnie (tira) mnie (mi) do nieba (sù) - oto cała filozofia tiramisu.

Teraz już wiesz, po co uczyć się języka włoskiego.

 

Dołącz do Avalonu

1 krok

Test

Czas na zdiagnozowanie Twojej znajomości języka. Żebyś wyniosła lub wyniósł z zajęć jak najwięcej, musimy razem określić Twój poziom językowy. Możesz sprawdzić poziom języka odpowiadając na kilka prostych pytań online.

2 krok

Rozmowa

Przyjdź do nas po bezpłatną poradę i rozmowę z metodykiem, dzięki czemu dobierzemy odpowiedni poziom zaawansowania językowego i określimy najbardziej optymalny dla Ciebie rodzaj i typ zajęć. 

3 krok

Decyzja

Wybór typu zajęć, godzin, dni i terminów. Wspólnie wybierzemy kurs dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości. Przekażemy Ci najważniejsze informacje, karty zniżkowe oraz wypełnimy dokumenty.

Co od nas otrzymujesz

Drugi język gratis
Darmowy dostęp do platformy online, aplikacji oraz mediateki i biblioteki
DO 192 godzin w kursie
Laboratoria gramatyczne
Dodatkowe konwersacje z native speakerem
Konsultacje z lektorem
Three happy students looking at you with thumbs up in an university campus
Scroll to Top
Przewiń do góry